WIE SJOEN OS LIMBURG IS.
Op 9 september jl. werd in Zuid-Limburg een 99-meeting georganiseerd in het kader van 50 jaar Saab 99. Het zal niemand verbazen dat dit een initiatief was van Clement Maussen, maar ik was dolenthousiast om dit samen met hem te mogen doen. Tenminste …… in het begin.
Ik had echt géén idee wat er allemaal geregeld moest worden. Diverse keren bij elkaar gezeten, rit uitgezet en gereden, rit weer aangepast, inkopen gedaan en een juiste start- en eindlocatie regelen.
Zondag 9 september kwam erg dichtbij. O ja, slapeloze nachten nog vergeten te vermelden.
Nadat op zaterdag door Clement en de zijnen de soep was gemaakt, werd op de bewuste zondag vanaf 06.00 uur begonnen met het smeren van de broodjes en vertrokken we naar autobedrijf René Coumans in Beek, dat centraal stond in dit treffen.
De eerste deelnemer meldde zich om 09.30 uur, waarna de overige 65 in een rap 99-tempo volgden.
Zoals het hoort bij de Zuid-Limburgse traditie: eerst koffie/thee met een stuk vlaai en dan over tot de orde van de dag. Van iedere 99 met bestuurder/bijrijder werd een foto gemaakt en zeker de groepsfoto’s liegen er niet om. Dit is waar je het als organisator voor doet.
Voordat overigens werd begonnen met de rit werden nog enkele 99’s van bestuurder verwisseld of werd hier en daar een spoedreparatie uitgevoerd.
En toen: klaar voor vertrek en het begin van een supermooie route door het Limburgse landschap. Het weer was, evenals het aantal deelnemers, zoals verwacht en arriveerden wij in Eys bij de eerste officiële stop, waar de overheerlijke soep van de familie Maussen werd geserveerd.
Menige voorbij komende fietser en wandelaar informeerde of hij/zij ook in aanmerking kwam voor een kop soep, maar helaas was dit slechts voor het zeer selecte Saab-gezelschap bedoeld.
Hierna werd begonnen aan het tweede gedeelte van de route. Dit gedeelte deed beslist niet onder voor het eerste. Het was een mooie route door “os Limburg”. Helaas ook af en toe een stukje snelweg, maar dit mocht de pret niet drukken en de meeste 99’s (helaas waren er toch een paar uitvallers) arriveerden tegen 15.00 uur weer bij het eindpunt.
De afsluiting onder het genot van bitterballen en een (uiteraard alcoholvrij) drankje, gecombineerd met de sterke verhalen, maakten het tot een onvergetelijke dag en wellicht voor herhaling vatbaar.
WIE SJOEN OS LIMBURG IS ………….. ik ben zelf nog steeds verbaasd.
Ik wil iedereen bedanken voor zijn/haar deelname aan deze meeting, maar vooral Clement Maussen en zijn familie!
(foto’s!)